САРАДЊА СА ИНСТИТУЦИЈАМА 2017.

Министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић и министар унутрашњих послова Небојша Стефановић потписали су Протокол о сарадњи на програму „Основe безбедности деце“ . Циљ програма је стицање нових и унапређење постојећих знања, вештина и ставова ради подизања безбедносне културе ученика.

Наставу о „БЕЗБЕДНОСТИ ДЕЦЕ У САОБРАЋАЈУ“ су реализовали припадници Министарства унутрашњих послова, одељења саобраћајне полиције СПИ „Запад“, док су едукацију о осталим темам везане за општу безбедности реализовали припрадници Муп-а из полицијске испоставе "Клиса" у свим одељењима 4. и 6. разреда.

Овим путем им се захваљујемо на одржаним предавањима и радујемо се даљој успешној сарадњи.

bezbednost dece u saobracaju

******************************************************************************

„Центар за промоцију безбедности саобраћаја“ уз финансијску подршку Заштитника грађана Новог Сада, а у оквиру пројекта „ БИЦИКЛОМ БЕЗБЕДНО“ , 18.октобра су посетили нашу школу и одржали ученицима 5. разреда веома едукативно предавање.

Овим путем им се захваљујемо на ангажовању и радујемо се даљој сарадњи.

******************************************************************************

Градска управа за саобраћај и путеве Града Новог Сада и „Ауто мото клуб Нови Сад“ доо, организовали су обуку наших ученика 3. и 4. разреда из безбедности саобраћаја 12.10.2017.године која је одржана на Новосадском сајму.

Овим путем им се захваљујемо на ангажовању и радујемо се даљој сарадњи.

ОШ "Ђура Даничић" је угостила

Саветника директора агенције за безбедност саобраћаја господина Милана Илића,

представнике месне заједнице "Дунав",

Тв екипу емисије "Новосадске разгледнице" и

репортера са радија "РТВ1" поводом спровођења акције у основним школама на тему:

"БЕЗБЕДНОСТ ДЕЦЕ У САОБРАЋАЈУ".

Гости су одржали предавање ученицима првих разреда и поделили им прикладне и едукативне поклоне.

Овим путем им се још једном захваљујемо на посети.

Снимак емисије "Новосадске разгледнице" можете погледати овде

******************************************************************************

Библиотеку Матице српскесу 15. септембра 2017. године, у пратњи учитељице Биљане Шанталаб посетили ученици трећег разреда Основне школе „Ђура Даничић” из Новог Сада.

Посета је организована са циљем да се малишани упознају са Библиотеком Матице српске, једном од најзначајнијих културних институција у граду.

Деца су се кроз интерактивне активности, цртањем и слушањем кратког, њиховом узрасту прилагођеног

предавања дружила са Петером Хајнерманом, библиотекарем информатором.

СЛИКЕ СУ ДОСТУПНЕ ОВДЕ

******************************************************************************

No event in the calendar
пон уто сре чет пет суб нед